Wolontariusze w Hospicjum św. Franciszka z Asyżu Wszystkie

Data: 17-06-2019

We wtorek 11.06.2019 roku wolontariusze ze SKW ze szkoły podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach z wielkimi torbami wypełnionymi darami odwiedzili Hospicjum św. Franciszka w Szczecinku. Młodszym wolontariuszom z klas IV  towarzyszyły starsze koleżanki ze SKW, które mają już duże doświadczenie w pracy jako wolontariuszki i wielokrotnie brały  już udział w różnych akcjach charytatywnych.

Na progu hospicjum przywitał nas ksiądz Marek Kowalewski. Z wielką radością przekazaliśmy na jego ręce wszystkie dary. A było tego sporo: środki czystości oraz środki higieny osobistej, zebrane przez całą społeczność szkolną. Ks. Marek Kowalewski – prezes stowarzyszenia, opowiedział wolontariuszom  na czym polega prowadzenie hospicjum  stacjonarnego oraz bezinteresowna opieka medyczna i duszpasterska nad osobami w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Oprowadził wolontariuszy po terenie hospicjum i podziękował  w imieniu wszystkich podopiecznych za pomoc i dary. Dziękujemy społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom za udział w zbiórce.

Opiekunowie SKW

Monika Bartczak