Współpraca popłaca Wszystkie

Data: 20-06-2018

Rok szkolny 2017/18 obfitował w wiele atrakcji związanych  z aktywną  współpracą  z   Biblioteką Miejską w Bobolicach. Warto dodać, że edukacja czytelnicza obok doradztwa zawodowego, była  w  bieżącym roku szkolnym  zadaniem priorytetowym, ustalonym przez ministerstwo edukacji.

Nawiązałam zatem współpracę z bardzo sympatyczną i kompetentną bibliotekarką, panią Sylwią Czarnecką, z którą ustaliłyśmy plan naszych zadań realizowanych z młodzieżą klas VII SP oraz klas  II i III oddziałów gimnazjalnych. Zajęcia odbywały się w bibliotece oraz w budynku szkolnym przy ul. Głowackiego. Tematyka zajęć obejmowała takie zagadnienia jak:

-Szybkie czytanie- hit czy mit?

-Rozmowa kwalifikacyjna i Assessment Center w praktyce.

-Spotkanie autorskie z autorką książek- p. Magdą Omilanowicz

- Co się kryje w ogłoszeniach o pracę? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

-Kompetencje miękkie i twarde pracownika- co to znaczy?

- Manipulacja a wywieranie wpływu na i przez otoczenie.

-Bibliotekarz XXI wieku – łamiemy stereotypy.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Pani Sylwia Czarnecka w bardzo ciekawy sposób przekazywała informacje  korzystając z interesujących pomocy: książek,  plakatów, ulotek, prezentacji multimedialnych. Wierzę  że działania te poszerzyły horyzonty uczniów i w znaczący sposób przyczynią się  do poprawy czytelnictwa młodzieży. Dziękuję za aktywną i przyjazną pomoc pani Sylwii Czarneckiej oraz dyrekcji Biblioteki w Bobolicach. Bardzo cieszę się z tej współpracy i zamierzam ją kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

Doradca zawodowy –Anna Kuropatnicka