SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Wycieczka na Zimowy Narodowy Wszystkie

Data: 11-12-2018

W dniach 4-5 grudnia 2018r. grupa 25 dziewcząt i chłopców z SP Bobolice i SP Dargiń wzięła udział w niezwykłej wycieczce do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – pani Anity Jasińskiej, Zbigniewa Rewkowskiego i Bogdana Kuropatnickiego, wyruszyli w podróż komfortowym autokarem 4 grudnia o 715 z dworca PKS w Bobolicach. Po niemal 7 – godzinnej podróży, w czasie której nikt się nie nudził dotarliśmy do naszej pięknej, chociaż lekko mroźnej stolicy. Swoje pierwsze kroki po przyjeździe skierowaliśmy do centrum handlowego Arkadia, gdzie każdy zainteresowany mógł spędzić czas na małych zakupach. Od godziny 1700 do 1900, zgodnie z planem mieliśmy przyjemność oglądać w Multikinie ciekawy i wzruszający film animowany Grinch, którego tematem były Święta i Gwiazdka. Po seansie udaliśmy się do naszego hotelu Patron, w którym wszyscy mogli się wreszcie odświeżyć i wypocząć. Noc jak zwykle w takich przypadkach minęła niezwykle spokojnie – wszyscy uczestnicy bardzo szybko udali się do swoich pokoi i byli tacy grzeczni, że opiekunowie nikomu nie musieli zwracać najmniejszej uwagi / żart…../.

Następny i zarazem ostatni dzień wycieczki był poświęcony jej głównej atrakcji – wizycie na Stadionie Narodowym, połączonej z udziałem w organizowanej już po raz czwarty akcji Zimowy Narodowy, do udziału w której zapraszane są jedynie wybrane szkoły . Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest fundacja naszego najbardziej znanego koszykarza – Marcina Gortata.

            Po nocy w hotelu zjedliśmy smaczne śniadanie, a w drodze na  stadion mogliśmy z okien autokaru podziwiać naszą piękną i naprawdę kwitnącą stolicę. Na miejsce dotarliśmy około godziny 900. Każda z przybywających grup, a więc także nasza przy wejściu dostawała czapki i szaliki w jednym z czterech kolorów dzięki czemu łatwiej nam się było lokalizować w imponująco olbrzymiej przestrzeni reprezentacyjnego stadionu. Całą imprezę prowadziła profesjonalna ekipa, związana z fundacją a rejestrowały licznie reprezentowane media lokalne i ogólnopolskie. Zaczęło się od powitania i przedstawienia idei projektu, której nadrzędnym hasłem jest ruch dla zdrowia i unikanie zwolnień z wychowania fizycznego. Potem wszyscy uczestnicy w liczbie około tysiąca osób zostali zapoznani z planem imprezy, według którego następował udział w poszczególnych wydarzeniach. Każda grupa miała możliwość nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach, zjeżdżania z górki na specjalnie przygotowanych oponach, oglądania pokazów łyżwiarskich, wywiadów z aktorami i celebrytami. Dostaliśmy także ciepły posiłek i gorące napoje.  Wesołej zabawy, połączonej z ruchem na świeżym powietrzu mieliśmy pod dostatkiem. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, więc koło godziny 1300 musieliśmy pożegnać się ze stadionem narodowym. Po dużej dawce ruchu udaliśmy się jeszcze na smakowity obiad do restauracji Zapiecek, oferującej całą gamę pierogów i nie tylko. Po obiedzie najbardziej wytrwali mieli jeszcze okazję nieco pozwiedzać Starówkę a około godziny 16 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do naszych Bobolic dotarliśmy około godziny 2300. Wycieczka, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć pozostawi w nas wiele niezapomnianych wrażeń.

 

 

B. Kuropatnicki